Dnia 24 kwietnia 2013 r.

odbyły się V Zawody z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Pana Jarosława Dąbrowskiego.

Organizatorem zawodów było Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej.

W imprezie brali udział uczniowie klas 5 Szkół Podstawowych na Bemowie. Naszą szkołę reprezentowała młodzież z klasy 5 c pod opieką wychowawcy. Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeć pokaz ratowania poszkodowanych w wypadku samochodowym. W pokazie tym uczestniczyła Straż Pożarna oraz ratownicy medyczni. Odbył się również konkurs na najlepszą drużynę szkolną w udzielaniu pierwszej pomocy. Zawody odbywały się na kilku punktach, gdzie uczniowie między innymi musieli reanimować poszkodowanego, opatrywać rany czy unieruchamiać złamania. Uczniowie z naszej szkoły w konkursie tym zajęli pierwsze miejsce. Nagrodą była apteczka pierwszej pomocy.